Prvú časť článku o edukačných hračkách pre deti do 6 rokov nájdete tu: https://www.jurkomafilipa.sk/blog/tipy-na-edukacne-hracky-pre-deti-do-6-rokov-1-cast
Ďalšou oblasťou je počítanie a čísla. S počítaním sa deti stretávajú od útleho veku, keď začínajú rozprávať a postupne sa učia vnímať množstvo a význam číslic. Náš mladší syn Jurko je prave vo veku kedy začína počítať veci rovnakého druhu a ak by ste chceli hračku zameranú na počty, nájdete ju tu: Edukačné hračky na počítanie.
U najmenších deti odporúčam začať s puzzle Učím sa čísla a školákom zase môžete pomôcť vyriešiť príklady Krabička so sčítaním a odčítaním s počítadlom.

Ak sa Vám zdá, že všetky tieto veci by sa mali deti učiť až v škole, môžete skúsiť hračky iného charakteru. Chceli by ste ich napr. naučiť ročné obdobia? Čo si obliekame na jar, ako to vonku vtedy vyzerá alebo ktoré zvieratká sú typické pre dané obdobie? Na nasledujúcom odkaze nájdete kartónové kocky pre najmenších, rôzne puzzle, ale aj magnetibook vhodnú na cestovanie so zameraním na tému ročných období: Edukačné hračky na ročné obdobia.
Deti v škôlke túto tému rozoberajú a učia sa o ročných obdobiach celý školský rok. Taktiež sa venujú počasiu a téme času. Ak by ste ich chceli v tom podporiť, viesť si doma vlastný kalendár či naučiť sa určovať čas, vhodnou pomôckou je Viacúčelový kalendár. Ako bonus je v anglickom jazyku, takže jednotlivé dni, či mesiace sa môžete spolu učiť v ďalšom jazyku.

Ak radi a veľa cestujete, vhodným darčekom je už niekoľkokrát spomínaný magnetibook. Tieto magnetibooky však nie sú len také obyčajné skladačky ako by sa mohlo zdať. Magnetibook abeceda má priložené kartičky s obrázkom a anglickým názvom. Deti sa učia skladať prvé slová. Deťom môžete napísať aj vlastné slová a oni ich budú skladať podľa predlohy. Janod je francúzska firma a zatiaľ ich v našom jazyku nevyrába. Ročné obdobia a hodiny majú na kartičkách zase obrázky, ktoré deti skladajú. V rohu je vždy uvedený počet z koľkých časti je obrázok zložený. Deti sa taktiež učia priestorovej orientácii a spájajú si jednotlivé fakty medzi skutočnosťou a obrázkami.

Poslednou oblasťou na ktorú sa chcem zamerať sú hračky o ľudskom tele. Približne vo veku 3 rokov deti vedia už skladať viacdielne puzzle a keď sa začnú pýtať na telo a jeho časti, čo to tam majú, vhodnou pomôckou sú drevené puzzle.
Pre školákov alebo šikovných predškolákov odporúčam magnetickú skladačku, ktorú určite využijú pri učení. Deti skladajú puzzle a učia sa zároveň jednotlivé časti a sústavy ľudského tela. Poskladať môžu telo, kostru, orgány a svaly. Okrem toho sa môžu učiť, ako sa jednotlivé časti povedia v ďalších 11 jazykoch. Ľudské telo magnetická skladačka v 11 jazykoch
